O nás

  S plemenem Aljašský malamut jsme se seznámili kuriózním způsobem. Jezdil jsem několik let lovit zvěř k přátelům na Vysočinu. Jeden z nich - veterinární lékař dr.Josef Kočí - měl na dvoře své myslivny pro mne naprosto úžasné psy, kteří mě uchvátili jak svým vzezřením, tak i povahou a chováním. Při jedné z mých návštěv v roce 1994 tam přijel i chovatel malamutů se svými štěňaty na očkování. Po svém návratu jsem o štěňatech řekl svojí manželce. Iva se okamžitě rozhodla, že jedno štěně chce. A tak jsem při následující cestě z Vysočiny přijel domů i s novým psím klukem. Dalším členem naší rodiny se tak stal Nero. Nero byl od samého začátku velmi vychovaný a učenlivý pes. Ale pořád mu něco chybělo.
  Za dalšího půl roku jsem udělal tu "chybu", že jsem s sebou na Vysočinu vzal i manželku a jel s námi i Nero. Dr.Kočí mě hned mezi dveřmi uvítal se štěnětem v jeho rukou. Nero si okamžitě mezi těmi medvídky našel kamarádku a tak i proti mé vůli s námi domů cestovala i psí holčička Conny.
  Ta dvojice se narodila pro sebe. Ty chvíle jejich her i rošťáren jsou nezapomenutelné. Při porovnávání s ostatními malamuty na výstavách, kam jsme začali jezdit, jsme ale brzy pochopili, že Nero není právě vzorem ideálního samce. Proto jsme se rozhodli při myšlence na naše první vlastní štěňata oslovit zkušenější chovatele a s jejich pomocí najít toho pravého ženicha pro naši Conny.
  Měli jsme to velké štěstí, že jsme našli lidi ochotné nám pomoci. Zejména Kristýna Slavíková (chovatelská stanice Siwash legend), která nám věnovala mnoho rad i svého volného času a jejíž pes Akéla od Severního slunce se stal otcem našeho prvního vrhu.
  Velkými pomocníky a rádci při naší cestě s Aljašskými malamuty byli František Seidl a Renata Seidlová (chovatelská stanice Shamanrock), kterým nikdy nedokážeme splatit jejich přátelství a pomoc v našich začátcích. Tak jako se stal pes Buffalo Bill Inditarod "Smokey" - syn naší Conny a psa Moon Song's Captain Moon Ray, kterého měli v té době František a Renata ve své péči - zakladatelem našeho chovu malamutů, tak se největší měrou zasloužila o náš chov fena First Lady Shamanrock "Lady", se kterou jsme měli tu velkou čest společně mnoho let žít a milovat ji. Lady je v našich očích jednou z nejkrásnějších fen plemene Aljašský malamut, jaká kdy po světě chodila.
  Současně s Lady jsme získali od našeho kamaráda ze Slovenska Ondreje Šulky (chovatelská stanice Legend of North) fenu Askania Legend of North "Bazi". Bazi byla malamutem s neuvěřitelnou povahou. Ona milovala všechno živé. Dokázala být tak jemná a citlivá k malým dětem, že jsme ji začali používat při našich návštěvách klubu maminek a jejich tělesně postižených dětí jako terapeutického psa. Bazi byla tak úžasná, že jiná taková už asi nebude.
  Po dvou letech jsme začali naši cestu za vysněným psem z legendární chovatelské stanice del Lago Degli Orsi, kterou vlastní paní Gloria Urbani. Byli jsme a navždy budeme hrdí, že jsme od ní získali tak úžasného psa, jakým byl BradPitt Del Lago Degli Orsi "Brady". Tato psí legenda, chlapec s obrovským srdcem a současně pes, jaký se narodí jednou za mnoho let nám navždy zůstane v našich srdcích. Při jeho odchodu jsme plakali jako malé děti a i nyní mám slzy na krajáčku, když o něm píšu.
  A na těchto psích velikánech jsme založili náš skromný chov a snažíme se a budeme se snažit jejich jména neustále připomínat i v dalších generacích naší chovatelské stanice...INDITAROD
chovatelská stanice Aljašských malamutů
Ing. Radovan a Ivana Lysákovi
Brandlova 84
695 04 Hodonín
tel./zázn.: +420 518 340 371
GSM: +420 608 474 475
e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
seldteam


Best dog breeder webdesign

Ivana a Radovan Lysákovi
Brandlova 84, 695 04 Hodonín, CZ
inditarod@seznam.cz
GSM: +420 608 474 475